Головна » 2020 » Лютий » 24 » В КРАЇНІ ЗДОРОВ’Я
В КРАЇНІ ЗДОРОВ’Я

Продовжила фестиваль-марафон відкритих інноваційних, інтерактивних, нестандартних уроків вчитель початкових класів Мельник Валентина Петрівна. Яка провела урок-подорож «В країні здоров’я» (Інтегрований курс «Я досліджую світ») з учнями 2 класу. В умовах НУШ даний курс вміщує природничу, соціальну і здоров’язбережувальну, громадянську та історичну, технологічну та інформативну освітні галузі. Проблема міжпредметної інтеграції є одним із чинників змін в початковій освіті, що зумовило орієнтацію на формування ключових та предметних компетентностей, цінностей, урахування потреб і можливостей учнів.

Збереження та зміцнення здоров’я вихованців є одним із першочергових завдань загальноосвітньої школи, на що наголошує Концепція загальної середньої освіти. Тому головне завдання вчителя в новій українській школі – посіяти так зерно турботи про здоров’я дітей, щоб воно проросло у майбутньому і дало щедрий урожай – здорову дитину і особистість.

На уроці учні подорожували острівцями здоров’я, маршрут яких було вказано на пазлах. Першим був острів «Будьте здоровенькі», де діти розповіли про цінність здоров’я та чому його потрібно берегти. На острові «Мікробів» учасники зустрілись із Дизентерійкіним, Стрептококом, Ангінкіним, Карієсом. Діти в масках даних героїв повідали про те, які вони спричиняють хвороби та як шкодять здоров’ю. Наступний був острів «Бруднуль». Учні розіграли життєву сценку про дівчинку Бруднульку та Плямку, які не вмивалися та їли немиті фрукти. До цих сумнозвісних героїв приєднався Повелитель Мікробів, який проспівав пісню «Ми банді то, нечесанто, вірусіто, ох єс» , а шкідливі бешкетники-мікроби затанцювали танок. Та  на допомогу прийшов лікар Айболить разом з  Агентом «Здоров’я», які запропонували на острові «Загадковій» відгадати загадки та врятувати дівчаток. У сценці «Ходить гарбуз по городу» учні повідали про користь вітамінів та проспівали пісню «Вітамінка» .Далі учні погралися з LEGO, де цеглинками сигналізували правильні та хибні твердження про здоров’я. На острові «Лічилка здоров’я» діти зустрілися з Лисичкою та Котиком, які потрапили в біду. Котик довго грався в комп’ютерні ігри, зблизька дивився телевізор, одягав чужі окуляри і осліп. А Лисичка гралася сірниками і мало не позбулася своєї м’якенької шубки. А Дніпровська Анжеліка розповіла цим «героям» лічилку, в якій закликала вести здоровий спосіб життя та дотримуватися правил поводження із сірниками. Подорож супроводжувалася іграми на розвиток уваги, дрібної моторики рук, гри – промовлянки - руханки «В капітана все впорядку і ми робимо зарядку». Цікавим та повчальним був виступ дівчаток на острові «Гімнастичний». Під час гімнастичних трюків всі затамували подих, вразили  пластика та гнучкість акробаток. Цікаво було і на острові «Скік-скок», де всі присутні: учні, батьки, адміністрація школи,- залучились до музичного флешмобу. Переглянули і презентацію «Мій розпорядок дня», де пригадали основні моменти ведення здорового способу життя. А закінчилась подорож ласощами. Всіх учасників подорожі частували соковитими корисними яблуками та запашним домашнім короваєм.

Тільки в практичній діяльності, різноманітних життєвих ситуаціях можна здобути знання і виробити практичні навички як бути здоровим. Здоров’я – це сила, здоров’я – це клас, хай буде здоров’я у вас, і у нас!

$IMAGE11$

Переглядів: 62 | Додав: and-admin | Рейтинг: 0.0/0