Головна » 2019 » Вересень » 23 » УРОК – ЕКСКУРСІЯ ДО УРОЧИЩА ШУМЕЙКОВОГО
УРОК – ЕКСКУРСІЯ ДО УРОЧИЩА ШУМЕЙКОВОГО

Є в Україні святі місця, куди ніколи не заросте народна стежка.

Одне з них знаходиться на благословенній землі Полтавщини за 15 км на південний захід від м.Лохвиці.

Урочище Шумейкове - це місце героїчного бою групи військ  Південно-Західного фронту з переважаючими силами нациських загарбників у вересні 1941 року.

Тут, в урочищі Шумейкове, 20 вересня 1941 року потрапила в оточення колона військ штабу Південно-Західного фронту та Військової Ради. Намагаючись вийти з нациського кільця, в низовині склали голови близько 800 радянських солдат і офіцерів. Із зброєю в руках разом із ними цього дня загинули начальник штабу В. Тупіков та член Військової Ради фронту М. Бурмістенко. В урочищі, біля джерельця, поліг смертю хоробрих смертельно поранений осколками ворожої міни командувач Південно-Західним фронтом, Герой Радянського Союзу, генерал-полковник Михайло Петрович Кирпонос. Вони зійшлися у нерівному двобої з гітлерівцями і майже всі загинули, до кінця виконавши свій священний обов'язок перед народом.

В пам'ять про героїв 1941 року - загиблих воїнів Південно-Західного фронту - 18 вересня 1976 року, в ознаменування 35-річчя героїчного бою, в урочищі Шумейкове було відкрито величний меморіальний комплекс.

Саме тут 19 вересня 2019 провели свій урок –екскурсію учні 10 класу Андріяшівського ліцею. З розповіді директора комплексу Гвоздовського В.П.

учні дізнались правду про ті далекі героїчні дні. Доторкнулися безпосередньо до цієї одночасно і героїчної і трагічної сторінки історії ІІ Світової війни. Пройшлися місцями подій  де кожен сантиметр української землі политий кров’ю воїнів тогочасної Червоної армії. Вічна Пам’ять та вічна Слава Героям!

Переглядів: 79 | Додав: and-admin | Рейтинг: 0.0/0