Головна » 2018 » Січень » 18 » ЩЕДРИЙ ВЕЧІР, ДОБРИЙ ВЕЧІР!
ЩЕДРИЙ ВЕЧІР, ДОБРИЙ ВЕЧІР!

Напередодні Нового року (за старим стилем 13.01) в Україні відзначали Щедрий вечір. Цим самим завершувався період "Святих вечорів", який тривав з 6 до 12 січня, коли не годилося виконувати господарську роботу (окрім догляду за худобою). Протягом цього тижня люди влаштовували святкові застілля, ходили один до одного в гості й обов'язково співали колядки.

У день 13 січня українці починали готуватися до нового циклу різдвяно-новорічних свят. Господар ретельно прибирав все обійстя, вичищав і добре годував домашню живність, а господиня готувала все необхідне для Щедрої вечері: святкові страви і чистий одяг для родини. Люди вважали, що цього вечора з неба сходить Щедрий бог, оглядає все господарство і входить до хати.

На відміну від колядування, обряд щедрування був завжди на Україні  справді народним, звідси його радісне, оптимістичне звучання.

«На здоров'я...»- давній звичай новорічних обходів, під час яких групи щедрувальників (переважно молоді) піснями славили господарів, бажали їм здоров'я й достатку, за що отримували винагороду. Обрядових новорічних пісень - щедрівок (різновид колядок) співали окремо господарю, господині, хлопцю, дівчині, усій родині, були щедрівки дитячі, жартівливі, пародійні.

Напередодні свята Нового року (за старим стилем) рада старшокласників нашої школи  завітала у домівки жителів нашого села  зі щедрівками, гумором та святковими побажаннями.

Позитивними емоціями,  веселим настроєм сповнилися серця як господарів, так і артистів.

Учнівський колектив щиро дякує усім за гостинний прийом щедрувальників та бажає усім родинам злагоди, добробуту, щастя.

Защедровані кошти  в сумі 4 410 грн, будуть використані для проведення свят, вечорів відпочинку, різноманітних акцій, конкурсів.

Переглядів: 112 | Додав: and-admin | Рейтинг: 0.0/0