MENU
Головна » 2021 » Січень » 30 » ПАМ'ЯТЬ ПРО ГЕРОЇВ ЖИВЕ
23:27
ПАМ'ЯТЬ ПРО ГЕРОЇВ ЖИВЕ

29 січня – День пам’яті героїв Крут. Крути – це назва  невеликої станції, розташованої на Черніговщині уздовж залізничної лінії Бахмач-Київ. Саме там, у 1918, відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність.

Українські війська зайняли оборону. Вранці 29 січня 1918 розпочався наступ на їхні позиції більшовицького загону. Бій тривав до вечора, було відбито кілька атак, бойові втрати складали до 300 убитих, поранених, полонених. Командир Аверкій Гончаренко віддав наказ відійти до ешелону, який чекав за 2 км. Відступаючи, частина студентської сотні потрапила в оточення, відчайдушно атакувала. Сили були нерівними.

Частина  студентів у сутінках втратила орієнтир і вийшла на станцію Крути, уже зайняту червоноармійцями. 27 полонених юнаків (студентів і гімназистів) було розстріляно. Наймолодшим полеглим виповнилося лише  по 16 років.

Вони виявилися у своєму патріотизмі вище за класові інтереси і, коли настала потреба, без вагань віддали молоде життя за волю свого народу.

В масштабах всесвітньої історії ця битва зовсім невеличка і не є зразком військового мистецтва. Та для багатьох поколінь українців вона                            

 назавжди залишиться  символом   нескореного духу нашої нації.

     Світлана Батіжевська, журналістська студія «Обрії»

 

Переглядів: 18 | Додав: and-admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar