Головна » 2019 » Січень » 29 » ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ КРУТ!
ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ КРУТ!

Бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року. Це пам'ятна, однак трагічна, для України подія – 5-годинний бій між 4-тисячним підрозділом російської Червоної гвардії під проводом есера Михайла Муравйова та загоном із київських курсантів і козаків "Вільного козацтва", що загалом нараховував від 400 до 800 вояків.

На Аскольдовій могилі
Поховали їх –
Тридцять мучнів українців.
Славних, молодих…

Це слова з вірша Павла Тичини "Пам'яті тридцяти". Вони присвячені молодим українцям, які загинули у бою під Крутами 29 січня 1918 року. Бою, який обріс легендами. І, попри поразку, став праобразом мужності та відваги для українського народу.

Сьогодні в нашій школі відбулася лінійка «День пам’яті героїв Крут» з метою вшанування  пам’яті загиблих під час цієї трагічної події та формування національної свідомості школярів. Під час лінійки учні 10 класу розповіли про історію бою під Крутами та подальшу долю його учасників.

З цієї нагоди також відбулася Хода пам’яті, де учні нашого ліцею разом з учителями пройшли вулицями села, віддавши шану загиблим за Україну!

Переглядів: 149 | Додав: and-admin | Рейтинг: 0.0/0