Головна » 2019 » Квітень » 12 » 12 КВІТНЯ – ДЕНЬ КОСМОНАВТИКИ!
12 КВІТНЯ – ДЕНЬ КОСМОНАВТИКИ!

За рішенням  Міжнародної авіаційної федерації 12 квітня все людство відмічає Всесвітній день авіації та космонавтики. Це свято з'явилось на честь першого польоту в космос людини і тим самим воно підкреслює нестримну жагу людського роду до пізнання нових знань.

Україна – космічна держава. Так було за часів, коли ми входили до складу СРСР, так залишається і зараз. Хоча часто грошей на розвиток космічних досліджень бракує, українці постійно беруть участь у міжнародних програмах, займаються розробками і виготовляють космічний транспорт. Сьогодні ми випускаємо найрізноманітніші ракетоносії. Від "космічної малолітражки” - типу "Циклон-3” (супутники до 600 кг), до важкої "космічної фури” "Зеніт-2 SLВ”, здатної вивести на орбіту до 14 тонн. На базі балістичної ракети SS-18 "Сатана” створено мирні космічні носії серії "Дніпро”. Усього на трьох закордонних космодромах - Байконур, Плесецьк і "Сі Ленч” - експлуатуються п’ять українських ракетно-космічних комплексів: "Циклон-2”, "Циклон-3”, "Зеніт-2”, "Зеніт-3SL”, "Дніпро”, якими, з 1991 року здійснено майже вісім десятків пусків, та виведено на орбіту понад півтори сотні супутників. На сьогодні Україна контролює 10% ринку космічних послуг.

Нам є чим пишатися!

Україна зарекомендувала себе як космічна держава на самих витоках космонавтики як такої. Значних успіхів наші співвітчизники досягають і сьогодні. Українець був у відкритому космосі. А український прапор навіть кілька разів! До Всесвітнього дня космонавтики у нашій школі відбувся виховний захід, активну участь в якому взяли учні 9 класу.

Завдяки розповідям учнів і перегляду історичних відеоматеріалів всі пригадали українських геніїв, зліт  сміливої думки яких наблизив людство до незвіданого, а також ту людину, якій першій пощастило побачити земну кулю з космосу. Не забули і про жінок, які своїми витримкою і відважністю довели, що прекрасна половина людства також гідна почесного звання космонавта. Також, згадали видатних українських космонавтів, інженерів і конструкторів.

Українцям є, чим пишатися. Україна – космічна держава, з багатим минулим та впевненим потенціалом на майбутнє.

Переглядів: 146 | Додав: and-admin | Рейтинг: 0.0/0